>

מידעון טיולי סביבתנו מאי - יוני 2017

צפו בפעילויות הקודמות מבית היוצר "סביבתנו" וקבלו טעימה מחוויית הטיולים שלנו

פורסם על ידי ליאור טלמור בתאריך 01/07/2017


 

 

 זרעי קיץ נישאים ברוח

מעירים זכרונות מעוררים ערגונות

זרעי קיץ באים בנחיריים

ורומזים איזה קיץ הולך להיות

מאיר אריאל ושלום חנוך 

 ובסביבתנו, נציע קיץ של טיולים

קצת בחוץ וקצת בפנים בצל המזגנים,

טיולי מים וטיולי ערב ולילה.

בקיצור, יש למה לצפות . . .

הצטרפו לחוויית הטיולים שלנו ביחד עם משפחה, חברים ומכרים.

תוכנית הסיורים לחודשים מאי - יוני 2017 :

יום שישי 16.6.17 סיור במוזיאון ישראל בשתי תערוכות

בהדרכת מירי קרימולובסקי 

"אולי אולי לא"  

מאת האמן הסיני המפורסם איי וייוויי (Ai Weiwei)  

האמן הסיני איי וייוויי (Ai Weiwei), מהמשפיעים והמוערכים בזירת האמנות העכשווית הבינלאומית, משלב ביצירתו פיסול, צילום, וידאו ומיצבים עצומי-ממדים וזו הזדמנות ראשונה לבקר בתערוכה שלו בישראל. וייוויי הדהים את עולם האמנות כאשר מילא בשנת 2010 את רצפת מוזיאון הטייט בלונדון במאות טונות של גרעיני חמניות מפוסלים בפורצלן, צבועים אחד–אחד בעבודת יד. מיצב מרהיב זה — העוסק בתהליכי הפיתוח המואץ הדוחקים את מלאכות היד ואת אורח החיים המסורתי בסין — מוצג במלואו גם כאן ועמו נפרסות על פני כמה אולמות עבודות אחרות של האמן הגדושות בעוצמה וביופי ובה–בעת מעוררות מחשבה על סוגיות חברתיות. וייוויי נעצר בארצו בלי משפט והשלטונות הגבילו את צעדיו משום שהוא יוזם פעולות מחאה ומרבה להשמיע את דעתו בנושא זכויות אדם וחופש הביטוי של האזרח, מסרים החודרים כמובן גם לעבודותיו.

גרעיני חמניה מפוסלים בפורצלן צבועים אחד-אחד בעבודת יד

"אין כמו בבית"

עבודות של מרסל דושאן, מאן ריי, קלאס אולדנבורג, אנדי וורהול ומרתה רוסלר, לואיז בורזואה ואחרים

יצירה המבוססת על חפצים ביתיים הפכה לדרך ביטוי רבת עוצמה של אמנים מודרניים ועכשוויים. במלאות 100 שנים לתנועת הדאדא ולמזרקה של מרסל דושאן תבחן התערוכה כיצד שילבו אמני המאה ה–20 וה–21 פריטים ביתיים כדי לחתור תחת חוויות היומיום . 120 עבודות של אמנים פורצי דרך, כגון מרסל דושאן, אנדי וורהול, רוברט גובר, יָיוֹי קוּסמה, מונה חאטום, דוריס סלסדו ורבים אחרים יוצגו באולמות שיעוצבו כחדרים בבית. בכך תודגש הזהות הכפולה של החפצים - מוכרים ועם זה זרים - וייבחן מושג הבית כמקום המעצב משפחה, זיכרונות, תפקידים מגדריים ותחושות של עקירה והכלה.

הצצה לסיורי הקיץ בשיתוף עם מכון אבשלום

 

יום חמישי, 13.7.2017   "מסע התענוגות של מרק טוויין"

בהדרכת איילת אורפז

150 שנה לביקורו של הסופר בירושלים

נבקר במלון בו התארח הסופר, מלון "מדיטרניאן",שפעל בסמוך להוספיס האוסטרי ברובע המוסלמי ואשר כרגע גרות בו משפחות יהודיות. נבקר בבניין, נשוחח עם דייריו ונשמע את סיפורו. לעת ערב נבקר בכנסיית הקבר- בשעה בלתי שגרתית- כשהכנסייה הופכת מסתורית ואפלה ונסקור את חלקיה השונים מבעד לעיניו הביקורתיות של מרק טוויין. במהלך הסיור נכיר את דמותו וחייו של הסופר, נתייחס גם ליצירותיו האחרות ונמקם את תיאורי המסע שלו על רקע התקופה והתרבות בהן פעל. לסיום נצפה בטקס הנעילה של כנסיית הקבר ונתייחס לסוגיות הסטאטוס קוו ולשומרי המפתחות של הכנסיה.

המחיר: 190 ש"ח

שעת יציאה ממכון אבשלום : 15:30        שעת סיום משוערת: 22:00 (ת"א)

 

יום שלישי, 18.7.2017  "גרפיטי והסיטי של רמת גן"

בהדרכת: מתי עלה  (אמן, בלוגר ויזם חברתי)

מתחם הבורסה בר"ג משנה פנים בפרוייקטים יזומים, באמנות רחוב וגרפיטי, ובהתחדשות עירונית פרי יוזמה של מינהלת הבורסה. נתחיל את סיורנו בגלריה שנמצאת על גשר שאורכו כ-50 מ' וצופה לתל אביב, לפרוייקט הרכבת הקלה והסיטי של ר"ג. נמשיך ונכיר פרוייקט גרפיטי ואמנות המשתרע על מתחם הבורסה ורחובותיו וחולש על קירות בניינים וכיכרות. נכיר גנים נושאיים כגןתבלין, שמש פרפרים שמש ותה ועוד. בין גורדי השחקים נכיר תהליך שבו מבני תעשייה ומחסנים הופכים לדיור לצעירים ובתי מלון בוטיק ותיאטראות. נצפה בעץ סולרי שניתן לשבת ולהטעין מכשירים חכמים ונתוודע לפרוייקט יזום של קולקטיב אוניה.

 

המחיר: 90 ש"ח (הסיור ללא רכב)

שעת מפגש: 17:00                                       שעת סיום משוערת: 20:00


להתראות בסיורים

ובטיולים !

 


  צוות סביבתנו     

מכון אבשלום

 

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך...