>

מידעון טיולי סביבתנו יולי - אוגוסט 2017

היו הראשונים להתעדכן במגוון הטיולים המרתקים לעונה הקרובה! ממשיכים לטייל גם בקיץ - הצטרפו לחוויית טיולי הקיץ שלנו ושתפו עם משפחה, חברים ומכרים!

פורסם על ידי ליאור טלמור בתאריך 01/08/2017


 

 

 מטיילים שלנו,

ידיעון טיולי סביבתנו החדש לשנת תשע"ח

יצא לאור ונמצא לעיונכם בקישור הבא:

ידיעון סביבתנו תשע"ח

לקבלת חוברת הידיעון בדואר, פנו למשרדנו.

ובינתיים - הקיץ כבר כאן, הימים ארוכים וחמים, אבל לעת ערב במקומות המתאימים, מאוד נעים לבלות יחד ולטייל. תוכנית הקיץ המשותפת לסביבתנוולמכון אבשלום בנויה כולה על סיורי אחה"צ-ערב ואפילו לתוך הלילה.

הצטרפו לחוויית טיולי הקיץ שלנו ושתפו עם משפחה, חברים ומכרים

ממשיכים לטייל גם בקיץ !

טיולי קיץ* בשיתוף עם מכון אבשלום

*בין הסיורים גם כאלה המתאימים לילדים (מעל גיל 6): "מסע בין כוכבים" סיור לילה מרהיב

וטיול אל "המפרצים הקסומים של חוף נחשולים". 

**ההרשמה לסיורי הקיץ במשרדי מכון אבשלום.

 

לצפייה בתכנית פעילות הקיץ:

תכנית פעילות הקיץ

יום חמישי 20.7.2018

מסע בין כוכבים במדבר

בהדרכת: אילן מנוליס

נצא להיכרות אינטימית עם שמי הלילה של הקיץ, באחד המקומות החשוכים בארץ, אזור בורות לוץ, לא הרחק  ממצפה רמון. נסביר על כיפת השמים; נזהה כוכבי לכת הנראים בתקופה זו; נצפה בלוויינים מלאכותיים ובמטאורים מבעד לטלסקופ בגרמי שמים נבחרים ונענה על כל השאלות שתרצו לשאול.

מחיר: 220 ₪    

שעת יציאה ממכון אבשלום: 16:30

סיום משוער בת"א: 02:30

כוכבים במדבר

 יום חמישי  3.8.2017

הפוך, גוטה, הפוך

בהדרכת: ד"ר עומרי יבין

סיור ייחודי בעקבות הסרט "מציצים". במהלך הסיור "נקים לתחייה" את חבורת "לול" המיתולוגית, שעמדה במרכז "תרבות הנגד" הישראלית של שנות השישים והשבעים ונשוטט להנאתנו במגרש המשחקים שלה. אגב כך נפגוש את הצפון המערבי של ת"א, אזור הנמל וחצי האי הירקוני, אבל בעיקר נספר את סיפור הסרט "מציצים", דרך המסע לזירת ההתרחשות שלו וננסה להבין מה הפך אותו לסרט פולחן, שרבים רואים בו את הסרט הישראלי הטוב ביותר של כל הזמנים.

מחיר: 90₪

שעת מפגש: 17:00 (הסיור בהגעה עצמית)

סיום משוער: 20:00

הפוך גוטה

יום שישי 21.7.2017

תערוכת הגמר של תלמידי בצלאל בירושלים

נסייר בתערוכות הגמר של המחלקות לאמנות, זכוכית, עיצוב תעשייתי וקרמיקה. כמו כן, נכיר את דור העתיד של האמנות, את הטכנולוגיות השונות והסודות מאחורי יצירות האמנות החדישות ביותר.

מחיר: 180 ₪ כולל הדרכה, הסעה וערכות שמע

שעת יציאה ממכון אבשלום: 08:00

סיום משוער: 14:30

יום שישי 28.7.2017 - ביקור בשתי תערוכות

סיור במוזיאון ישראל "אולי אולי לא"

מאת האמן הסיני המפורסם איי וייוויי (Ai Weiwei)  

האמן הסיני איי וייוויי (Ai Weiwei), מהמשפיעים והמוערכים בזירת האמנות העכשווית הבינלאומית, משלב ביצירתו פיסול, צילום, וידאו ומיצבים עצומי-ממדים וזו הזדמנות ראשונה לבקר בתערוכה שלו בישראל. וייוויי הדהים את עולם האמנות כאשר מילא בשנת 2010 את רצפת מוזיאון הטייט בלונדון במאות טונות של גרעיני חמניות מפוסלים בפורצלן, צבועים אחד–אחד בעבודת יד. מיצב מרהיב זה — העוסק בתהליכי הפיתוח המואץ הדוחקים את מלאכות היד ואת אורח החיים המסורתי בסין — מוצג במלואו גם כאן ועמו נפרסות על פני כמה אולמות עבודות אחרות של האמן הגדושות בעוצמה וביופי ובה–בעת מעוררות מחשבה על סוגיות חברתיות. וייוויי נעצר בארצו בלי משפט והשלטונות הגבילו את צעדיו משום שהוא יוזם פעולות מחאה ומרבה להשמיע את דעתו בנושא זכויות אדם וחופש הביטוי של האזרח, מסרים החודרים כמובן גם לעבודותיו.

גרעיני חמניה מפוסלים בפורצלן צבועים אחד-אחד בעבודת יד

אין כמו בבית

עבודות של מרסל דושאן, מאן ריי, קלאס אולדנבורג, אנדי וורהול ומרתה רוסלר, לואיזבורזואה ואחרים

יצירה המבוססת על חפצים ביתיים הפכה לדרך ביטוי רבת עוצמה של אמנים מודרניים ועכשוויים. במלאות 100 שנים לתנועת הדאדא ולמזרקה של מרסל דושאן תבחן התערוכה כיצד שילבו אמני המאה ה–20 וה–21 פריטים ביתיים כדי לחתור תחת חוויות היומיום . 120 עבודות של אמנים פורצי דרך, כגון מרסל דושאן, אנדי וורהול, רוברט גובר, יָיוֹי קוּסמה, מונה חאטום, דוריס סלסדו ורבים אחרים יוצגו באולמות שיעוצבו כחדרים בבית. בכך תודגש הזהות הכפולה של החפצים - מוכרים ועם זה זרים - וייבחן מושג הבית כמקום המעצב משפחה, זיכרונות, תפקידים מגדריים ותחושות של עקירה והכלה.מחיר: 180 ₪ כולל הדרכה, הסעה וערכות שמע.

מחיר: 180 ₪ כולל הדרכה, הסעה וערכות שמע לשתי התערוכות

שעת יציאה ממכון אבשלום: 08:30

סיום משוער: 15:00


להתראות בסיורים

ובטיולים ! 

 

  צוות סביבתנו     

מכון אבשלום

 
לצפייה בידיעון הטיולים החדש
לטופס ההרשמה לטיולי סביבתנו תשע"ח

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך...