>

מיעוט שהחליט לעשות שינוי – ביקור בכסייפה ודריג'את

רואים ארץ
בהדרכת סאלם אבו סיאם

יום רביעי, 08/08/2018 בשעה 13:30

שעת חזרה משוערת: 22:00
נקודות איסוף:
מכון אבשלום, שושנה פרסיץ 15 תל אביב-יפו
מחיר הטיול:
₪220 לאדם

על הטיול:

כסייפה: ביקור ומפגש עם אישה יוצאת דופן - סועאד אבו עג׳אג׳, אם לעשרה, שעשתה שינוי בחייה והובילה שינוי בקהילתה בלי לבעוט במסורת ובתרבות. נשמע מסועד על סיפורה האישי, נצפה בסרט ולאחר ההקרנה נשתתף בדיון על מקומה של האישה בחברה הבדואית ועל הדרכים לשימור המסורת לצד התפתחות אישית. דריג'את: נסייר בכפר שתושביו הם פלאחים הידועים בהכנסת האורחים, תושבים אשר יצרו מודל חברתי של אחריות ומעורבות, שאינו מאפיין את הנגב כלל. הכפר דריג'את משגשג מבחינה כלכלית, ובשל פעילותם ומאבקם, של התושבים, זכה להכרה רשמית של המדינה ב – 2004. נמשיך לביקור במערה, אל הסיפור האישי של ג'בר אבו חמאד. במערה תוך כדי ההסבר על כוס קפה מסורתי, כדרך האבות. המארח יספר על החיים במערות ויציע טעימות מלחם הטבון הנאפה במקום מול עיני המבקרים בתוספת כוס קפה מסורתי, כדרך האבות. רהט: נצא לסיור רכוב ומודרך בעיר. נשמע הסבר מבנה העיר - השכונות, אזורי תעשייה, תוכניות פיתוח, סיפורה של האוכלוסייה, חמולות ומוסדות חינוך. לסיום נצא לסיור רגלי בשוק, כולל טעימות (ברכישה עצמית).

פרטים נוספים:

סיור מרתק ומעצים, על מיעוט שהחליט לעשות שינוי. האם המציאות היא עובדה קיימת שלא ניתנת לשינוי? האם אישה אחת, תושבי כפר אחד, יכולים לעשות שינוי אמיתי?  בואו להכיר את התרבות הבדואית בנגב, מזווית חדשה שלא הכרתם עד היום.

המדריך סאלם אבו סיאם, מתגורר עם משפחתו ברהט ופועל למען היכרות עם הפזורה הבדואית והמיעוטים הנוספים שבנגב. היה הבדואי הראשון שלמד בבית הספר החקלאי מקווה - ישראל, בעברו שימש כמנהל בית ספר אלעזאזמה  ופעל כמדריך חקלאי לשבטי הבדואים בנגב. 

 

להרשמה - מלא פרטים ונחזור בהקדם


טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך...