>

בעקבות המכבים אל ארץ החשמונאים במודיעין והדלקת נר חמישי של חנוכה

בשביל הדורות
בהדרכת עינב דינר

יום שבת, 16/12/2017 בשעה 08:00

שעת חזרה משוערת: 17:30
אופן הגעה:
הגעה עצמית למודיעין - מכבים, מחיר הטיול הינו 230 ש"ח לרכב (4 אנשים), מחיר אדם חמישי 50 ש"ח

על הטיול:

נצא לטייל בהרי ירושלים בעקבות המכבים. נתחיל באזור מודיעין, בו פעלו החשמונאים. נטייל בנופים המרהיבים ובאזורי קרבות המכבים, שם הפתיעו המכבים את המפקד היווני בקרב פשוט אך מתוחכם. נפתח את הסיור בקברות המכבים אשר במודיעין. נצא למסלול הליכה קצר, נשמע על הרקע למרד ועל תעלומת הקברים שבמקום. נאכל צהריים בתצפית מרהיבה אל מול הרי יהודה, בפארק איילון קנדה. לאחר מכן, נרד עד למעיין התמרים, דרך טרסות ומדרגות סלע. נשמע על החקלאות עתיקה ותעשיית שמן הזית, כולל סיפורו של נס פך השמן. במהלך המסלול נראה את שרידי העיר אמאוס ונשמע על הקרב בו יהודה המכבי ואנשיו השיגו את ניצחונם השלישי והכי גדול נגד היוונים. הסיור ילווה בהפעלות לילדים כמו הכנת שמן וחנוכיות ממה שנביא או נמצא בטבע. נקנח במטעמי חנוכה (שנביא אתנו) ובהדלקת נר חמישי. של חנוכה.

פרטים נוספים:

הסיור ילווה בהפעלות לילדים כמו הכנת שמן וחנוכיות ממה שנביא או נמצא בטבע. 

נקנח במטעמי חנוכה (שנביא אתנו) ובהדלקת נר חמישי. 

מסלול הטיול:

 נצא לטייל בנופים המרהיבים של הרי יהודה ובאזורי קרבות המכבים, שם הפתיעו המכבים וגם הביסו את המפקד היווני בקרב פשוט ומתוחכם.     

נפתח בקברות המכבים אשר במודיעין, נשמע על הרקע למרד ועל תעלומת הקברים שבמקום.   נאכל צהריים בתצפית מרהיבה אל מול הרי יהודה, בפארק איילון קנדה.

לאחר מכן, נרד עד למעיין התמרים, דרך טרסות ומדרגות סלע. נשמע על החקלאות עתיקה ותעשיית שמן הזית, כולל סיפורו של  נס פך השמן.  

 נראה את שרידי העיר אמאוס ונשמע על הקרב בו יהודה המכבי ואנשיו השיגו את ניצחונם השלישי והכי גדול נגד היוונים. 

להרשמה - מלא פרטים ונחזור בהקדם


טיולים נוספים שעשויים לעניין אותך...